


I söndags när mamma kom förbi med dels min födelsedagspresent som jag skrev om i söndags. Så hade hon även med sig mer saker.
1. Tavlan ovan som är målad av Anders Loman, min mammas morfar. Jag har köpt den av mamma. Alltid tyckt mycket om den tavlan, och den föreställer Tagore den enda indiern som mottagit nobelpris i litteratur.
2. Magnus Ugglas nya bok. Den ser jag framemot att läsa.
3. En tavla mamma skapat med diamonpainting. Det är en pudel på så klart!
Tusen tack mamma! Jag älskar dig!
Kul att få dem sakerna av din mamma 😃💕. Måste kännas kul att ärva en tavla som din mammas morfar har målat. Även få tavlan på en pudel. Vad är diamonpainting??
Ta hand om dig & va rädd om dig❣️🤗
Vilka fin tavlor. Har också en mamma som sysslar med diamond painting. Alltid lika roligt med nya böcker att läsa. Visste inte alls att Magnus uggla skrivit en bok.
Min mamma sysslar också med diamond painting. Båda tavlorna är så fina. Visste inte att magnus uggla skrivit en bok. Det var något nytt för mig.
Fina presenter du fick av mamma. Ser detta med diamantpainting överallt nu. Har du testat på det också?