Känns som en spinnoff av Charmed ungefär, men jag gillar den. Huset påminner i massor om charmed och själva upplägget men som sagt jag gillar den. Jag gillar ju serier med med inslag av det övernaturliga och häxor gillar jag i massor så denna kommer garanterat bli en av mina favoriter denna höst. Rekommenderas om du gillar samma sorts serier.
8 oktober, 2013
Sida på facebook.
Jag har velat ett par gånger, starta en egen sida på facebook för bloggen eller inte. Det känns lite smått konstigt att ha en sida där, samtidigt så bestämde jag mig idag efter att ha installerat ett nytt plugin att varför inte? Om inte annat kan man ju hänvisa människor dit istället för min privata facebook? Jag är lite fjantig så där, jag ser hellre att folk kommer till en sida där jag skriver än till min privata sida. Nu kan jag hänvisa dit för vänskap istället så, är du sugen så gå gärna med de.
Tankar om tv-serier.
Har nu hunnit med att se en del serier. Hart of dixie hade verkligen en värdig seriestart och jag vill ju se henne Zoy med Wade så jag gillar inte hennes nya karl. Jag hoppas innerligt att det ska ta slut *hehe*. Annars var avsnittet bra! Insåg att jag saknat Hart of dixie. Hann även med att se nya avsnittet av Beauty and the Beast vilket var jättebra även om jag är ledsen över att Vincent glömt Chatrine, men jag tror nog att de kommer tillbaka till vandra.
Once upon i time var super bra igår och lika så Revenge.
Såg nyss senaste avsnittet av Atlantis med och nu blir det Sleppy Hollow, inser dock att jag inte kommer kunna se alla avsnitt på serier i veckorna när avsnitten kommer ut, utan flera kommer bli under helgen en sån serie är The Walking dead då jag inte känner samma behov av den serien som andra år, den är okej men absolut ingen favorit längre.
Inget bloggande på grund av sjukdom.
Igår mådde jag pyton! Jag sov så gott som hela dagen och mådde illa hela tiden med, idag är det betydligt bättre och imorgon kan jag gå till jobbet. Vet inte vad det var med mig kräktes med så, sjukthemskt fick ren ångest. Tror inte det var magsjuka direkt heller men när man mår så illa att man kräks så anser jag inte att man bör gå till jobbet. Mådde illa igår kväll med men idag mår jag bra, tar dock en dags jag kollar så jag mår bra innan jag går till jobbet. Vet inte om det är rätt eller fel av mig, i hjärtat känns det rätt i alla fall. OM det är något som smittar vill jag inte mina medmänniskor så illa.
Hunnit med förutom kalas och sådant att fixa en hemsida i helgen. Personen blev nöjd och de är ju skitkul! Ibland är jag sugen på att vidareutveckla mina kunskaper i IT, det är en kick varje gång man gjort något snyggt och skapat eller hur man ska säga.